where_to_voteЖитомирська область, Народицький район, с.Ласки, вул. Шкільна, 33
schoolЛасківська школа
view_headline
Національно-патріотичне виховання

День пам'яті жертв голодоморів

$upbiring->title Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів, що цього року припадає на 27 число.

 

В цей день, у День пам'яті жертв голодоморів, о 16:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання. Учні та працівники школи долучились до акції «Запали свічку пам'яті», з ...


100 років Другого Зимового походу

$upbiring->title У листопаді-грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки.

Водночас Україна вшановує вояків Армії УНР, розстріляних біля села Базар Нарадицької ОТГ на Житомирщині.

Нагадаємо, Другий Зимовий похід, який ще названий Листопадовим рейдом – це партизанськоповстанська операція Армії УНР у жовтні–грудні 1921 року, організована за для підняття збройного повстання проти більшовицької влади та відновлення української державності. Саме він став заключним акордом Української революції 1917–1921 років.


Андріївські вечорниці

$upbiring->title З метою відродження традицій і обрядів українського народу,

Всесвітній день української хустки

$upbiring->title 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки (ДУХ)

 — неофіційне щорічне свято, яке започатковане в Україні в 2019 році. В рамках відзначення проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою». Учні 5-9 класів приєдналися до відзначення Дня української хустки, яка зажди була прикрасою і зберігала в собі народні традиції. 

Також 7 грудня в народному календарі відзначають День Великомучениці Катерини Александрійської, яка вважається покровителькою вчителів, освічених людей та науковців, а також жіночох долі. Саме в цей день дівчата починали ворожити на судженого на гілочках вишні. Хлопці теж ворожили на вишневих гілочках, тільки трактування були різні. Якщо гілочка зацвіте до Різдва то для дівчат це означало, що цьогоріч вона вийде заміж, а для хлопців - силу, здоров'я і достаток.

Учні 8 класу об'єднали ці два свята разом з метою збереження українських традицій.


День української писемності

До Дня української писемності та мови

 учні 8 класу переглянули відео і взяли участь у онлайн-фотоквесті. 

А зі своїх фото-відповідей  створили картинну галерею.https://youtu.be/AwlXgXaEKg4


День Українського козацтва

$upbiring->title До Дня захисників і захисниць України та до Дня Українського козацтва

було проведено ряд заходів - тематичні бесіди, вікторини, перегляд тематичних відеороликів і найзапам'ятні спортивні змагання..... Саме в них взяли участь 3 команди: "Патріот" (збірна 8 і 6 кл), "Козачки" (збірна колективу школи), "Дурдом" (збірна 9 і 6 кл). Кожен отримав свою часточку драйву: здивування, згадка про шкільні роки, демонстрація спритності, скидка лишніх калорій і купу позитивних емоцій. Всі залишилися задоволені, а також вдячні ПП Білоніжку Володимиру Анатолійовичу, який спонсорував солодкі подарунки.


День вишиванки

$upbiring->title З нагоди Всесвітнього Дня вишиванки

 

З нагоди Всесвітнього Дня вишиванки у 2 та 4 класах Ласківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася виховна година "Вишиванка єднає українців".

   Також учні власноруч виготовили вишиванки з паперу.

    


35 річниця аварії на Чорнобильській АЕС

$upbiring->title В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, у цей день, рівно 35 років тому вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

 О 1 год. 23 хв. за київським часом з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на Європейському континенті, а і у всьому світі.


Урок пам’яті в 11 класі на тему «Біль Афгану на віки…..»

Мета: розширити знання дітей про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані; донести до сердець дітей основну думку: війна - це безумство, це невиправдана жорстокість;виховувати в учнів почуття патріотизму, вміння співпереживати.

Обладнання: комп’ютер, проектор.

 

Хід уроку

 Вч:  15 лютого – особливий день – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми відзначаєо цей день відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

15 лютого – скорботний день – це дата виведення радянських військ з Афганістану –  і вона є дн ...


5 клас Виховна година на тему: «Дружба і її значення у житті людини»

Мета: розкрити значення дружби в житті людини; навчити дітей правильно вибирати друзів, знайомитися, спілкуватись і товаришувати; сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу з них; виховувати правильне ставлення до таких понять, як «друг», «дружба»; розвивати в учнів загальнолюдські чесноти.

Обладнання: Крилаті вислови про дружбу і товаришування, малюнки дітей,

картки для роботи в групах та в парах,дошка

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

Вчитель: Вправа «Подари усмішку товаришеві»

 Пропоную вам кожному подарувати усмішку.
У вас зараз гарний настрій? Ми підняли настрій завдяки подарованій усмішці. Давайте дарувати її протягом усього заняття і з гарним чудовим настроєм почнемо нашу зустріч.

 

ІІ. Оголоше ...


05.02.2021 Український вінок: символіка і значення квітів та стрічок.

Віночок, сплетений з квіточок і трав, оздоблений яскравими стрічками, — один з найдавніших українських символів.

Образ української дівчини неможливий без гарно увінчаної квітами голови. Та мало хто сьогодні знає, що це не тільки чудова прикраса, яка формує естетичний зовнішній вигляд юної українки, а перш за все — важливий елемент — символ українського життя. Тож дана тема є актуальною ще й тим, що в період цього відродження все ще простежується багато білих плям у вивченні традицій українського вінкоплетення, застосуванні цієї національної прикраси у різноманітних народних обрядах, трактуванні символічно-оберегового значення усього вінка та окремих його складових; невігластва у підборі квітів, стрічок та інших матеріалів для вінків, ігнорування вікових традицій у створенні вінків для різних вікових категорій та обрядів тощо.

Переглянуто відеоролик «Український віночок» за посиланнями


Пам’ятай про Крути. 29.01.2021

29 січня в Україні відзначають 103-тю річницю пам’яті Героїв Крут

 

29 січня 1918 року відбувся бій біля залізничної станції селища Крутами ― за 130 кілометрів від Києва. Чотиритисячний підрозділ російського більшовицького війська під проводом полковника Муравйова йшов у наступ на столицю України. Однак близько трьохсот київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» затримали ворога.

Пам'ятаємо одну з  трагічних сторінок в історії нашої держави, яка уможливила незалежність України в майбутньому. Навіть малими силами українці намагалися протистояти ворогові й зберегти свою державність. Попри те, що Україна все-таки опинилася під владою більшовиків і ввійшла до Радянського Союзу, боротьба за незалежність тривала в різних площинах.