where_to_voteЖитомирська область, Народицький район, с.Ласки, вул. Шкільна, 33
schoolЛасківська школа
view_headline
Екологічне

День пам'яті Зіновія Синичника

12 листопада за народним календарем

 відмічають день пам'яті Зіновія Синичника, який вважається покровителем мисливців та рибалок. А ще, за народними прикметами, саме до цього часу синиці, передчуваючи близьке похолодання, перелітали з лісів ближче до людських осель і чекали допомоги від людей. Тому сьогодні ще й відмічається День Синички. Мета свята -  привернути увагу людей для зустрічі та допомоги зимуючим птахам розвішуючи годівниці. Пропоную вам переглянути відео приурочене Дню синички. https://youtu.be/y9D8_v0uOQs


Всесвітній день захисту тварин

$upbiring->title 4 жовтня відзначається Всесвітній день захисту тварин.

Метою цього дня є  підвищення свідомості суспільства щодо необхідності захисту нашого з вами навколишнього середовища, а так само з метою підвищення активності у сфері захисту тварин, якої потребують не тільки тварини дикої природи, а й наші домашні улюбленці. З метою виховання в учнів почуття любові та бережливого ставлення до домашніх тварин, в Ласківській ЗОШ l-lll ст., відбулася виставка фото " Ми відповідальні за тих, кого приручили" з учнями 1-4 класів.


24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня щороку за рішенням ВООЗ відзначається

щщщ

Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про відкриття збудника туберкульозу - туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання. Також цього дня відзначають своє професійне свято лікарі-фтизіатри, котрі віддано борються з даною хворобою.

https://youtu.be/lmkAE3KPNLs


22 березня - Всесвітній день водних ресурсів

22 березня відзначається Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів

 

(англ. World Water Day) —запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН  в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»). Починаючи з 2000 року кожний Міжнародний день води присвячується певній темі, котра висвітлює конкретний напрям або проблему, пов’язану з використанням водних ресурсів на планеті. 2021р. – тема дня «Цінність води».        

https://youtu.be/4drAVpvtAFc


21 березня- Міжнародний день лісу

Міжнародний день лісу був започаткований 21 березня,

за прийняття резолюції Генеральної Асамблеї ООН 28 листопада 2012 року, у якій 21 березня, починаючи з 2013 року, було проголошено Міжнародним днем лісів.

Резолюція закликає всі держави-члени організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

Як відомо, ліси займають третину суші планети та виконують життєво важливі екосистемні функції. Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та зростає більш ніж  половина наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси — це також житло, робота та безпека для залежного від них населення.


20 березня - Всесвітній день ротової порожнини

Здоров'я порожнини рота є невід'ємною частиною загального здоров'я людини.

Захворювання порожнини рота, такі як карієс, пародонтит, є найбільш поширеними неінфекційними захворюваннями в світі, які зазвичай залишаються поза увагою.

Виходячи з цього, в 2013 році Всесвітня Стоматологічна Федерація FDI заснувала 20 березня проведення Всесвітнього дня здоров'я порожнини рота (World Oral Health Day), метою якого є підвищення обізнаності населення щодо методів профілактики захворювань порожнини рота, стимулювання пацієнтів, соціальних спільнот та урядових організацій об'єднувати зусилля для зниження стоматологічної захворюваності.

https://naurok.com.ua/prezentaciya-vsesvitniy-den-zdorov-ya-rotovo-porozhnini-230989.html


20 березня - Всесвітній день горобця

Горобець - знайомий кожному з нас птах,

якого можна зустріти в будь-якому куточку України та всієї Землі. З першого погляду ці пташки виглядають безтурботними стрибунами, які тільки те й роблять, що цілодобово цвірінькають та борсаються в піску і калюжах. Вони вже давно стали вірними супутниками людини та майже не гніздяться в дикій природі.

Всесвітній день горобця, який відзначається 20 березня - це нагадування про птахів, яким ще не загрожує зникнення, але, незважаючи на своє широке поширення і чисельність, за відсутності свідомого ставлення людей до всього живого, що їх оточує, горобці можуть потрапити до зони ризику.

https://read.bookcreator.com/cdWzCvoCo8W37uBGykXu0bfgCKF3/G9ZUV7-VSjuy8EabWharLw


20 березня - день весняного рівнодення

Весняне рівнодення - це момент, коли схилення Сонця (його відстань від небесного екватора на північ і південь) дорівнює нулю.